Elmia Scandinavian Horse Show är Sveriges nya, stora succétävling. Lovorden från publik, ryttare och andra medverkande vill aldrig ta slut. På lördagskvällen firades supereventet med stor middag och fest – där också några av ridsportsveriges härligaste profiler firades. Ulla Håkanson, Camilla Axelsson, Stephanie Holmén, Mads Hendeliowitz och Peder Fredricson uppmärksammades för sina insatser under året och för hela sin gärning inom ridsporten. Se Kentaurs stora mingelreportage – alla var där!

Peder Fredricson och hans OS-silver firades med konfettiregn, champagne och ”All In-sång”.

Sophie J

Mads Hendeliowitz.

Johan Ulander, Minna Telde, Magnus Ringmark, Anna Bråkenhielm

Per Sandgaard

Mirjam Boumadi, Johanna Ljungmark

Mårten Larsson

Sylve Söderstrand

Isabella Jedler, Sophie J

Stefan Jansson, Charlotte Haid-Bondegaard

Mads Hendeliowitz, Charlotte Haid-Bondegaard, Peter Härnstam

Charlotte Haid-Bondegaard, Björn Svensson, Lisen Bratt Fredricson, Mads Hendeliowitz, Peder Fredricson

Peter Härnstam, Lars Jonsson , Stefan Jansson

James Davenport med systrarna Angelie och Emelie von Essen

Magnus Söderquist, Helena Kjessler, Viktoria Sander

Dansarnas dansöser

Dansarnas dansöser och Peder Fredricson

Ujje Hedin, Helena Holm

Helena Holm, Svante Andersson, Anna Ellhage

Hanna Lundh, Helena Holm, Ivan Zulueta Flores, Anna Ellhage

Peder Fredricson extraknäcker som Kentaurs mingelfotograf.

Viktoria Sander Vikström och Sylve Söderstrand.

Louise Nathorst.

Anna Appelqvist från Gina Tricot, som delade ut flera priser under kvällen och även bjöd på en sprakande modeshow.

Isabella Jedler, bloggare och makeupartist som samarbetar med Sophie J.

Charlotte och Rasmus Haid Bondergaard.

Isabelle, Jens och dottern Filippa Fredricson.

Ujje Hedin och Catharina Hansson.

Ivan Zulueta Flores och Maria Westerberg.

Peter Lundström, Pether Markne, Caroline Lundström

Tove Melin, Liza Kroon

Björn Svensson, Frida Seger

Jaqueline Öryd, Maria Saikanmäki

Åsa Karlsson, Jaqueline Öryd, Maria Saikanmäki

Jaqueline Öryd, Björn Svensson, Maria Saikanmäki

Equalityline

Catharina Hansson, Alexandra Rönnqvist (Elmia)

Sylve Söderstrand, Ulla Håkansson, Jan Fristedt

Stephanie Holmen, Anna Appelquist (Ginatricot), Sylve Söderstrand

Camilla Axelsson, Lisen Bratt Fredricson, Anna Appelquist

Jens Fredricson med dottern Filippa

Carl Hedin

Lotte Wannius, Jana Wannius

Mirjam Boumadi, Johanna Ljungmark, Annika Ljungmark (Amazona Sueca)

Sara Johansson, Helén Petersson, Mariann Karlsson, Anna Appelquist

Karin Bjärle, Sofia Öberg

Team Davenport

Tove Melin, Sofia Öberg, Karin Bjärle, Lina Andersson

Karin Bjärle, Henrik von Eckermann

Fia Sterner, Ellen Boures (Liga Design)

Peder Fredricson och Lisen Bratt Fredricson

Jan Fristedt

Team Lövsta Future Challenge: Tinne Vilhelmson Silfven, Peter Härnstam, Louise Nathorst, Emelie Broman Tegelberg, Alexandra Mörner, Emma Rost.

Lars Gustafsson, Louise Nathorst, Peter Härnstam, Lars Jonsson

Henrik Magnusson, Malin Magnusson, Jennie Torstenson, Ola Torstenson

Patrik Olderius, Karin Semberg, Peter Jutterström, Carin Berggren (Jönköping Kommun)

Daniel Schumeier, Björn Svensson

Henrik Vingervik, Linda Ekstrand

Viktoria Sander, Magnus Söderquist

.

Dansarnas Björn Svensson och Catharina Hansson från Kentaur.

Sylve Söderstrand, Maria Westerberg, Mads Hendeliowitz.

Sylve Söderstrand, Maria Westerberg, Mads Hendeliowitz.

 

Spara

Spara